Tak jako o jiné věci kolem nás je potřeba se pořádně starat i o svého Hobby Horse. Takový opečovávaný hobbík totiž vydrží jako nový opravdu dlouho.
Hříva z příze
Každá hříva z příze se začne časem v konečcích třepit. Je možné tyto konce vždy zastřihnout, ale jen opravdu malinko. Hříva Hobby Horse bohužel nedorůstá :-).
Aby se hříva necuchala, je možné ji občas pročísnout hřebenem s velkými zuby, nejlépe dřevěným. Hříva je poté upravená a Hobbík vypadá krásně.
Nedoporučujeme hřívu výrazně máčet a už vůbec ne šamponovat. Hříva vyschne, ale její kvalitu už nedoženeš.
Hříva chlupatá
I tento druh hřívy lze udržovat. Je potřeba ji čas od času pročísnout. Nejlépe typem hřebenu z fotografie. Nesmí se česat příliš často, aby se hříva nevytrhala. Češeme jen lehkými tahy.
Pokud se hříva nějak hodně umaže, je možné ji vodou vyprat a hned jemně prosušit třeba ručníkem, a poté nechat důkladně vyschnout.
Časté mytí a používání šamponů se nedoporučuje. Hříva by při tomto zacházení zplstnatěla.
Látka Hobby Horse
Lehké nečistoty můžeme vykartáčovat. Používáme jemné tahy a kartáč s jemnými štětinami, nejlépe přírodními.
Velké nečistoty např. fleky musíme umýt v ruce. Můžeme použít i jemný čistící prostředek. POZOR, všechny prostředky jsou potřeba řádně vymýt a poté nechat Hobbíka důkladně vyschnout.
Hobbíka nedoporučujeme prát v pračce - tělo koně pračku vydrží, ale hříva nedopadne úplně dobře. Rozplete se do jednotlivých nitek a už ji potom nedáš dohromady. Tyč, která je v hlavě koně, může poškodit buben pračky a to by tě maminka opravdu nepochválila.
Nedoporučujeme Hobbíka fénovat.
Co se nedá zachránit
Už nezachráníš, pokud experimentuješ s nesprávnými barvami a naneseš je na tělo koně.
Nezachráníš, ani pokud o nějaký ostrý předmět koníka roztrhneš. Je možné jej zašít, ale šev už bude vždy vidět.
Neděláš dobře, pokud na hřívu používáš laky na vlasy a jiná tužidla. Hřívu slepíš a již ji nikdy nerozčešeš. Ještě se ti na ní nalepí spousty nečistot.
Další nevratná chyba by byla ostříhat Hobby Horse nakřivo, nebo úplně na krátko.